Пирин превзе и Сливница за седма поредна победа в елита

Снимки: start-photo.bg/НВЛ

23-11-2021 18:58 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Пирин (Разлог) се справиха с поредното предизвикателство и продължават непобедени в първенството на Супер Волей при мъжете. Тимът, воден от Благовест Катранджиев, се наложи като гост над Сливнишки герой (Сливница) с 3:1 (25:16, 21:25, 25:19, 25:23 ) в мач от седми кръг на елита, който се игра в зала „Сливница“.

Така разложани записаха седма поредна победа в шампионата и продължават да оглавявят временното класиране с 20 точки, но и с мач повече от Хебър и ЦСКА.

Съставът на Сливнишки герой отбеляза четвърта загуба, като с един успех и 4 точки заема единадесето място в подреждането.

Гостите имаха водеща роля през по-голямата част от срещата. Те започнаха стабилно и оставиха противника на едва 16 точки. Домакините се опитаха да затруднят съперника и да направят нещо на свой терен, но това им се отдаде само във втората част. В нея Пирин поведе с 16:13, но волейболистите на Мартин Стоев направиха обрат и взеха водачеството с 19:17. Възходът им продължи, а това се отрази негативно на гостите. Домакините устояха на всички атаки на противника и спечелиха втората част за раввенството 1:1.

В следващите два гейма Пирин намери своята стабилност и отново пое водачеството. Домакините пък не успяха да продължат успешната линия. В четвъртата част все пак представителите на Сливнишки герой направиха закъснял щурм и се доближиха до точка разлика 23:24. Във важния момент опитът на Пирин обаче си каза думата. Гостите не допуснаха изненади и спечелиха гейма с минимална преднина за крайното 3:1.

Реализатор за Пирин бе Спас Байрев, който завърши с 26 точки (6 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака - +16). Петър Петров добави още 15 точки (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане ) за успеха.

За домакините от Сливнишки герой Ерик Стоев и опитните Методи Ананиев и Костадин Стойков, който влезе като резерва още в първия гейм, реализираха по 14 точки.