Славия с първи успех в Супер Волей след драма

Снимка: start-photo.bg/НВЛ/Архив.

23-11-2021 20:50 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Славия записаха първа победа в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Северин Димитров тим се наложи като гост над Ботев (Луковит) с 3:2 (25:15, 17:25, 24:26, 25:23, 15:13) в мач от седми кръг на първенството, изигран в зала "Чавдар" в Етрополе.

Славия заема 15-а позиция с 2 точки (1 успех, 4 поражения), Ботев е 12-и с 4 точки (1 победа, 6 загуби)

В първата част домакините поведоха (4:1), но не съумяха да запазят ритъма. "Белите" се възползваха от това и взеха нещата в свои ръце, излизайки напред в резултата.

Вторият гейм бе изцяло под диктовката на Ботев, като волейболистите на Пламен Тодоров доминираха напълно и изравниха за 1:1 гейма.

Третата част бе изключително драматична и оспорвана, но луковитци показаха силна воля и дух и спечелиха след 26:24, вземайки и аванс.

Решителната четвърта част протече идентично, в ключовите моменти обаче столичани наложиха волята си. Така мачът влезе в тайбрек.

Там играта бе равностойна, но след осмата точка домакините се мобилизираха и взеха водачеството. Славистите обаче наваксаха изоставането си, като вкараха интрига в последните минути и с малко повече късмет измъкнаха успеха след 15:13 и крайното 3:2 гейма.

Най-голям актив записа Божидар Георгиев с 18 точки (2 аса, 5 блокади), с по 17 точки приключиха Васил Николов (3 аса) и Виктор Недялков (1 ас, 1 блокада). За съперника над всички бе Илиян Иванов, който реализира страхотните 29 точки (3 аса, 3 блокади). С 20 точки завърши капитанът Мирослав Братанов (4 аса, 1 блокада).