Елица Василева и Динамо с перфектен старт на груповата фаза на ШЛ


Елица Василева и Динамо с перфектен старт на груповата фаза на ШЛ
23-11-2021 22:45 | BGvolleyball.com

 

Капитанът на националките Елица Василева и тимът на Динамо (Москва) направиха перфектен старт на груповата фаза на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Константин Ушаков отбор надигра категорично чешкия Дукла (Либерец) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:20) в мач от група С на надпреварата, изигран в руската столица. 

 

Динамо спечели първите си три точки, а в следващия си двубой ще срещне турския THY (Истанбул). Мачът е на 8 декември (сряда), от 17:00 ч. б.в. 

 

Дукла се изправя срещу Игор Горгонзола (Новара), на 7 декември (вторник). 

 

Елица Василева се отчете с 9 точки (1 ас, 1 блокада). Най-резултатна бе Наталия Гончарова със 17 точки (2 блокади), като бе отличена и за най-полезен състезател на срещата (MVP). Наталия Кроткова завърши с 12 точки. За съперника Никола Квапилова реализира 16 точки (1 блокади), Анна Сотковска приключи с 9 точки (1 блокада).  

 

 

Статистика - ТУК 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Елица Василева, Динамо (Москва), Шампионска лига волейбол 2022 жени
Коментари
palms bet 7sport.net
Супер Волей мъже | Редовен сезон
Левски София 17:30 Раковски-1964
Марек Юнион-Ивкони 17:30 Ботев Луковит
Берое 2016 18:00 Добруджа 07
Пирин 18:00 Славия
Нефтохимик 2010 18:00 Дунав
Сливнишки герой 18:00 Хебър
Национална волейболна лига Висша лига | Западна група
Септември Про Синема 14:30 Град
Етрополе 17:00 Софийски университет
Тетевен Волей 18:00 Миньор
Звездец 18:00 ВА ′Стойчев-Казийски′
Национална волейболна лига Висша лига | Източна група
Велики Преслав 14:00 Берое 2
Родопа 16:00 Черноморец Бяла - 2008
Черно море 17:00 Арда
Демакс лига жени | Редовен сезон
Берое 15:00 Марица
Перун 17:00 Славия
Локомотив 1929 17:00 ЦСКА
Регион Витоша (кадети)
Славия (кадети) 10:00 Люлин (кадети)
Септември Про Синема (кадети) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (кадети)
ВШВН (кадети) 16:00 Левски София (кадети)
Регион Витоша (прекадети)
Славия (прекадети) 12:00 Люлин (прекадети)
Локомотив София (прекадети) 14:00 Левски София (прекадети)
СУ (прекадети) 15:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Регион Витоша (прекадетки) | Група А
Локомотив София (прекадетки) 10:00 Академик (прекадетки)
Регион Витоша (прекадетки) | Група Б
Левски София (прекадетки) 10:00 Левски Волей (прекадетки)
Други новини