Гергана Димитрова и Алба-Блаж на 1/8-финали в Европа


Гергана Димитрова и Алба-Блаж на 1/8-финали в Европа
24-11-2021 19:55 | BGvolleyball.com

 

Националката Гергана Димитрова и тимът на Волей Алба-Блаж се класираха на 1/8-финали във втория по сила европейски турнир - Купата на ЦЕВ. Воденият от Стеван Любичич отбор надигра унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:21) в мача-реванш помежду им, изигран в Сибиу. 

 

В първия мач Алба-Блаж се наложи над съперника с 3:1 гейма. Така в следващия етап тимът ще срещне гръцкия ПАОК (Солун), който отстрани белгийския Астерикс Аво (Беверен) с 3:0 и 3:2 гейма. 

 

Гери Димитрова се разписа с 11 точки (2 блокади) и бе втора по резултатност. Толкова реализираха и Виктория Русу и Йована Кочич (1 ас, 2 блокади). Най-резултатна бе Олга Странджали с 12 точки (1 блокада). За съперника Юлия Бойко завърши с 8 точки (1 блокада), 7 точки добави Мария Жернович. 

 

 

Статистика - ТУК 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Коментари
palms bet 7sport.net
Супер Волей мъже | Редовен сезон
Левски София 17:30 Раковски-1964
Марек Юнион-Ивкони 17:30 Ботев Луковит
Берое 2016 18:00 Добруджа 07
Пирин 18:00 Славия
Нефтохимик 2010 18:00 Дунав
Сливнишки герой 18:00 Хебър
Национална волейболна лига Висша лига | Западна група
Септември Про Синема 14:30 Град
Етрополе 17:00 Софийски университет
Тетевен Волей 18:00 Миньор
Звездец 18:00 ВА ′Стойчев-Казийски′
Национална волейболна лига Висша лига | Източна група
Велики Преслав 14:00 Берое 2
Родопа 16:00 Черноморец Бяла - 2008
Черно море 17:00 Арда
Демакс лига жени | Редовен сезон
Берое 15:00 Марица
Перун 17:00 Славия
Локомотив 1929 17:00 ЦСКА
Регион Витоша (кадети)
Славия (кадети) 10:00 Люлин (кадети)
Септември Про Синема (кадети) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (кадети)
ВШВН (кадети) 16:00 Левски София (кадети)
Регион Витоша (прекадети)
Славия (прекадети) 12:00 Люлин (прекадети)
Локомотив София (прекадети) 14:00 Левски София (прекадети)
СУ (прекадети) 15:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Регион Витоша (прекадетки) | Група А
Локомотив София (прекадетки) 10:00 Академик (прекадетки)
Регион Витоша (прекадетки) | Група Б
Левски София (прекадетки) 10:00 Левски Волей (прекадетки)
Други новини