Етрополе приема 1/8-финалната битка с Тетевен, вижте програмата за Купата на България Висша лига

Снимка: Архив.

08-01-2022 18:45 | BGvolleyball.com

ВК Етрополе ще приеме 1/8-финалната битка от турнира за Купата на България при мъжете в първенството на Висшата лига. Етрополци, които са лидер в Западната група на второто ниво на шампионата, ще бъдат своеобразен домакин на срещата с Тетевен Волей, която трябваше да се проведе в най-зеления град.

Двубоят ще се изиграе на 21 януари (петък), от 19:30 ч. в зала "Чавдар".

Останалите срещи от 1/8-финалите ще се състоят на 20 януари (четвъртък). Мачът между ВА "Стойчев-Казийски" и Звездец (Горна Малина) ще се играе в зала "Овергаз".

Програма на 1/8-финалите за Купата на България Висша лига:

20 януари

17:00 ч. Град (Белоградчик) - Септември Про Синема

17:30 ч. Родопа (Смолян) - Арда (Кърджали)

18:00 ч. ВА "Стойчев-Казийски" - Звездец (Горна Малина)

19:30 ч. Миньор (Перник) - ВК Софийски университет

21 януари

19:30 ч. Тетевен Волей - ВК Етрополе

Победителите от двойките се класират на четвъртфинали, като към тях ще се присъединят отборите на Черноморец (Бяла), ВК Велики Преслав, Черно море (Варна).

Победителят от двойката Родопа-Арда играе с Черно море, а Черноморец и Велики Преслав оформят другата четвъртфинална двойка от Източната група.

След това отборите, спечелили четвъртфиналните битки, играят полуфинали. Финалът е на 31 януари (понеделник).

Програма на 1/8-финалните двубои от турнира за Купата на България Висша лига - ТУК