Матей Казийски и Тренто отвяха Кан в Шампионската лига

13-01-2022 23:47 | BGvolleyball.com

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) записаха втора победа в най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра френския Кан с 3:0 (25:13, 25:13, 25:13) в мач от група Е на надпреварата, изигран в "BLM Group Арена".

Тренто е втори в таблицата с 6 точки (2 победи, 1 загуба), Кан е четвърти с 0 точки (3 загуби).

Матей Казийски реализира 6 точки. Алесандро Микелето се разписа с 11 точки (3 аса, 1 блокада). Даниеле Лавия приключи с 9 точки (2 аса, 1 блокада), по толкова записаха и Марко Подрашчанин (2 аса, 3 блокади) и Сречко Лисинац (3 блокади). Рикардо Сбертоли добави 7 точки (2 аса, 3 блокади) и бе отличен за MVP. За съперника Данийел Кончиля се отчете с 9 точки, с колкото завърши и Филип Цветичанин (2 блокади).

В следващия кръг Тренто среща Фенербахче (Истанбул), на 26 януари (сряда). Кан излиза срещу Сър Сейфти (Перуджа) на 27 януари (четвъртък).