Марица, ЦСКА, ЦПВК и Казанлък директно на финали за кадетки

Волейболистките на ЦСКА спечелиха квалификационния си турнир и се класираха директно за Държавни финали. Снимка: Полина Димитрова

09-05-2022 21:01 | BGvolleyball.com

Отборите на Марица (Пловдив), ЦСКА, ЦПВК (София) и Казанлък се класираха директно за Държавни финали по волейбол на България за кадетки (състезателки, родени 2005/2006 година).

Четирите тима спечелиха изиграните четири квалификационни турнира, от които само първенците взимат директна квота.

В спора за титлата в тази възраст участват осем отбора. Останалите четири ще бъдат определени от допълнителни квалификации.

Регламентът предвижда вторите и третите от класирането на изиграните турнири да продължават на допълнителни квалификации. Те ще бъдат под формата на два турнира с по четири тима. Първите два от всяка допълнителна квалификация се класират за Държавни финали.

Така на допълнителни квалификации отиват отборите на Левски София и Пирин (Разлог) от група А, Локомотив 1929 (София) и Перун (Варна) от група Б, Стойчев-Казийски (София) и Хебър (Пазарджик) от група В, както и Тони спорт (Берковица) и Дунав (Русе) от група Г.

Заелите последно място на чeтирите квалификационни турнира отпадат от по-нататъшна надпревара през този сезон. Така своето участие приключват Велбъжд (Кюстендил), Раковски (Димитровград), Марек (Дупница) и Варна ДКС.

Резултати и класиране в група А вижте тук.

Резултати и класиране в група Б вижте тук.