Родопа, Хебър и Виктория на финали за момчета U13

Снимки: ВК Виктория Волей и ВК Родопа

17-06-2022 18:17 | BGvolleyball.com

Отборите на Родопа (Смолян), Хебър (Пазарджик) и Виктория Волей (Пловдив) се класираха за финалите на Държавното първенство по волейбол за момчета до 13 години (състезатели, родени 2009/2010 година). Трите отбора заеха първите три места във финалната четворка от първенството на регион Тракия. Турнирът се проведе в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив.

На първо място убедително завършиха младите волейболисти на Родопа, който спечелиха надпреварата след чисти победи над съперниците с 2:0.

На втора позиция приключи съставът на Хебър. Трети са представителите на  Виктория Волей.

Регламентът предвижда първите три отбора от крайното класиране да вземат квоти за Държавните финали. Четвъртият - Марица (Белово), приключва участие.

В спора за титлата за момчета до 13 години се класират общо 18 отбора, разпределени в 3 групи. Двубоите ще са от 2 до 7 юли.