Петгеймови битки и изненади на старта на финалите за прекадети

Люлин надигра ВАСК с 3:2 на старта на група А от финалите за прекадети в зала "Васил Симов"

18-06-2022 21:41 | BGvolleyball.com

Петгеймови битки и изненади се получиха в първия ден на финалния турнир от Държавното първенство по волейбол за прекадети (състезатели, родени 2007/2008 година).

В спора за тилата участват 12 отбора, като те са разделени в две групи по шест тима. В груповата фаза се играе всеки срещу всеки. Първите два от всеки поток оформят финална четворка. Останалите заемат позиции в крайното класиране според коефицента си от изиграните мачове.

Група А се провежда в зала „Васил Симов“ в София.

Още първия мач от програмата за днес донесе много емоции, като младите волейболисти на Люлин надиграха ВАСК след петгеймова битка с 3:2 гейма.

Във втория мач за деня представителите на СУ изковаха категорична победа над Нефтохимик с 3:0 гейма. С това те огравиха и временното класиране с единствения чист успех.

Нова порция емоции последва в третата среща, в която домакините от ЦСКА се наложиха над Марек (Дупница) с 3:1. Така волейболистите на "червените" тръгнаха отлично на свой терен, като записаха три точки в актива си. Загубеният гейм им отрежда второ място в подреждането след първия ден.

Програма, резултати и временно класиране в група А вижте тук.

Група Б се провежда в спортната зала на Смолян.

В този поток се получаха много емоции, оспорваност и изненади.

Първият мач да зеня продължи близо два часа и половина, като Миньор (Перник) надигра Добруджа 07  (Добрич) с 3:2 гейма. Срещата бе с много обрати, като в два от геймовете резултатът излезе извън 25-та точка. Така още началото на турнира в Смолян се видя, че предстоят много равностойни битки и непредвидимост.

Това пролича още във във втората среща за деня, в която се получи изненада. Волейболистите на Виктория Волей (Пловдив) победиха чисто Левски София с 3:0 и тръгнаха с успех и 3 точки в групата. Поражението за „сините“ пък е първо за сезона.

В послединя мач за деня тимът на Берое 2016 (Стара Загора) се поздрави с категоричен успех над Родопа (Смолян) с 3:0. С това старозагорци положиха отлично начало в турнира. След първия ден съставите на Берое и Виктория Волей са с еднакъв актив от 3 точки, като само точковото съотношение в отделните геймове дава предимство на Берое за първото място, а Виктория е на втора позиция.

Програма, резултати и временно класиране в група Б вижте тук.

На 19 юни финалите продължават с мачове от втори ден на груповата фаза в София и Смолян.