Националките 14-и след втората седмица на Лигата на нациите

Снимка: FIVB.

20-06-2022 12:45 | BGvolleyball.com

Женският национален отбор на България по волейбол завърши на 14-а позиция след втората седмица на Лигата на нациите.

Воденият от Лоренцо Мичели тим има 6 точки в актива си - от 2 победи (над Нидерландия с 3:2 гейма в първия уикенд, както и над Канада с 3:0 гейма).

"Лъвиците" претърпяха 6 поражения - 0:3 гейма над Тайланд на старта на надпреварата, след което отстъпиха на Сърбия и Турция със същия резултат.

Във Филипините родните представителки загубиха и от САЩ и Япония в три гейма, а в последната си среща - срещу Белгия успяха да вземат само точка в драматичен мач

Белгийките имат актив от 6 точки, но от 3 победи и 5 загуби и са 12-и. Нидерландия също е с 6 точки, но от 1 победа, 7 загуби, и е на 15-а позиция.

Лидер е тимът на Япония с 23 точки (8 победи), втори е съставът на САЩ с 21 точки (7 победи, 1 загуба). Топ 3 допълва Бразилия с 18 точки (6 победи, 2 загуби). Същият баланс има и Италия, но с точка по-малко.