Пирин първенец на Тракия и Струма за момчета до 12 години

21-06-2022 10:36 | Ани Колева

Отборът на Пирин (Разлог) спечели междурегионалното първенство по волейбол на Тракия и Струма за момчета до 12 години (състезатели, родени 2009/2010 година).

В тази възрастова група няма Държавни финали на цяла България, като се провежда финален турнир на всеки два региона от шесте волейболни такива у нас.

В турнира участваха осем отбора, съответно четирите най-добри от Тракия и Струма. Финалната фаза се проведе в залата на Спортното училище в Пазарджик. Надпреварата предизвика огромен интерес, като спортното съоръжение бе пълно с родители, приятели и волейболни специалисти.

На финала малките волейболисти на Пирин победиха домакините от Хебър с 2:0. Така разложани спечелиха златото, а пазарджиклии завършиха със сребърните отличия.

В малкия финал представителите на Миньор надиграха Родопа (Смолян) с 2:0. Перничани взеха бронза, а тимът на Смолян оформи четворката.

За всички участници имаше Купа и медали, а първенството се превърна в истински празник за малките състезатели, които тепърва започват своя път във волейбола.