България U17 с две загуби от Италия в контроли

21-06-2022 13:54 | BGvolleyball.com

Националният отбор на България за жени под 17 години записа две загуби от Италия в контролни срещи при гостуването си в Босано Дел Грапа. В първия приятелски мач волейболистките ни, водени от Диян Боюклиев, загубиха от домакините с 1:3 (21:25, 25:17, 25:21, 25:13)Италия спечели и допълнително изиграния гейм под формата на тайбрек с 15:13.

Във втория двубой нашите отново отстъпиха на домакините с 1:3 (25:20, 16:25, 14:25, 13:25). В допълнително изиграния гейм България спечели с 15:9.

Днес, 21 юни, предстои трета приятелска среща, която е последна от проверките между двата тима.

Контролите са част от подготовката на двата състава за Европейското първенство за жени U17 в Чехия от 16 до 24 юли. България ще играе в Група I в Храдец Кралове, заедно с домакините от Чехия, Сърбия, Германия, Нидерландия и Хърватия. Италия е в другата Група II в Простейов, където попаднаха още Турция, Словения, Полша, Унгария и Финландия.