Изненади, обрати и Вечно дерби на полуфиналите за прекадети

Левски и ЦСКА ще излязат един срещу друг в единия полуфинал от Държавното първенство за прекадети

21-06-2022 19:16 | BGvolleyball.com

ЦСКА- Левски и Виктория – ВАСК са полуфиналите в Държавното първенство за тази възраст

Отборите на ЦСКА, ВАСК, Виктория Волей (Пловдив) и Левски София се красираха за финалнатачетворка в Държавното първенство по волейбол за прекадети (състезатели, родени 2007/2008 година).

До този развой се стигна след изигаване на груповата фаза на турнира. Участваха 12 тима, като те бяха разделени в две групи по шест.

Група А се проведе в зала „Васил Симов“ в София.

В последния ден се стигна до изненади и въртележки в класирането. Три отбора завършиха с еднакъв актив от победи и загуби, като точките и геймовото съотношение решиха крайното класиране.

Лидерът ЦСКА надигра след оспорвана битка Люлин с 3:2 гейма. Така „червените“ завършиха като първенец с пет победи и 14 точки.

От своя страна тимът на Люлин записа две загуби в последния ден. Първо люлинци отстъпиха на СУ с 1:3, а после и на армейците с 2:3. Двете поражения доведоха до въртележка и Люлин отпадна от борбата за медалите, като завърши на трето място в крайното класиране с три победи, две загуби и 9 точки.

Втори в крайното класиране се нареди тимът на ВА Стойчев-Казийски, който ще последва ЦСКА на полуфинали. В последния ден ВАСК  победи СУ с 3:1 и извоюва втората позиция с три победи, две загуби и 10 точки, като изпревари прекия си конкурент Люлин с 1 точка.

Тимът на СУ завърши на четвърта трета позиция също с три победи, две загуби, но остава зад Люлин с по-лоша геймова разлика.

Не пета позиция е Марек с една победа, четири загуби и 3 точки. Шести приключи съставът на Нефтохимик без успех и спечелена точка.

Резултати и класиране в група А вижте тук.

В група Б нямаше такава интрига. Лидерите след третия ден взеха своето, като Виктория Волей и Левски продължават напред в борбата за медалите.

В последния ден волейболистите на Виктория Волей записа две чисти победи, като надигра Миньор (Перник) и Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 гейма. Така викториянците спечелиха гупата с пет чисти победи и пълен актив от 15 точки.

Съставът на Левски София победи Родопа (Смолян) с 3:0. Така „сините“ приключиха на втора позиция с четири победи, една загуба и 12 точки.

Трети са представителте на Берое 2016 с три победи, две загуби и 9 точки. Четвърти се нареди съставът на Миньор с две победи, три загуби и 4 точки.

Петата позиция е за тимът на Добруджа 07 с една победа, четири загуби и 3 точки. Последен остана отборът на Родопа (Смолян) без успех и с 2 точки.

Резултати и класиране в група Б вижте тук.

Така единият полуфинал ще е Вечно дерби, като ще противопостави ЦСКА и Левски София. В другия полуфинал ще се срещнат Виктория Волей и ВАСК.

Финалната четворка е насрочена за 25 и 26 юни, като домакинът ще бъде допълнително оповестен.