Световните шампиони пречупиха действащия носител на титлата

Снимки: FIVB.

22-06-2022 19:14 | BGvolleyball.com

Мъжкият национален отбор на Полша записа четвърта победа в Лигата на нациите. Волейболистите на Никола Гърбич се наложи над действащия носител на титлата Бразилия с 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22) в мач от група 4 на надпреварата, изигран в столичната "Арена Армеец".

"Дружина полска" заема четвърта позиция в таблицата с 12 точки (4 победи, 1 загуба), "селесао" са девети с 6 точки (2 победи, 3 загуби).

Най-резултатен бе Алан Соуса с 19 точки, Йоанди Леал приключи с 10 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Камил Семенюк завърши с 18 точки (4 аса, 2 блокади), 17 точки реализира Бартош Курек (1 блокада). С 12 точки се отчете Якуб Кочановски (4 блокади).

Утре (23 юни) Полша среща Канада в 13:30 ч., Бразилия среща Сърбия в 16:30 ч.