Славия не се дава, изравни финалната серия

07-04-2016 20:09 | Ани Колева

Белите победиха Черно море с 3:1

Волейболистите на Славия (София) победиха като гости Черно море (Варна) с 3:1 (25:22, 25:19, 14:25, 34:32) във втория мач между двата тима от финалния плейоф във Висшата лига при мъжете, който се игра във варненската зала Христо Борисов.

Така Белите взеха реванш от съперника, след като в първия двубой отстъпиха като домакини с 1:3 в София. Резултатът във финалната серия е равен 1:1 победи, като ще има трети решителен мач за титлата на втората ни група. Двубоят е насрочен за 10 април (неделя) от 18:00 ч в столичната зала Панайот Пондалов.

Славистите диктуваха играта в първите два гейма и ги спечелиха, като поведоха с 2:0. Успехът като че ли доведе до прибързано успокоение, което едва не им изигра лоша шега.

В третата част домакините на свой ред се надигнаха и се разиграха. Те буквално прегазиха съперника, като ги оставиха на 14 точки и спечелиха гейма много убедително. Страхотна драма се получи в четвъртата част, в която резултатът излезе далеч извън 25-та точка. След равностойност, в края на гейма Славия поведе с 24:22, но не успя да го затвори, а варненци изравниха 24:24. В този момент настъпи истинско изпитание за нервите, като двата съперниха пропуснаха по няколко възможности. В крайна сметка славистите успяха да съхранят устойчивостта си, като не се предадоха под напора на домакините и надделяха с 34:32, а с това спечелиха и крайната победа, която ги остави в играта за титлата.

Програма и резултати във финалния плейоф във Висшата лига виж - ТУК.