ЦСКА с бронз в коледния турнир Иван Николов 2016

17-12-2016 14:45 | Ани Колева

Волейболистките на ′червените′ надиграха ЦПВК с 3:0

Отборът на ЦСКА завърши с бронзовите отличия в коледния турнир по волейбол за купа “Иван Николов“ 2016, който е за момичета, родени 2002/2003 година.

В малкия финал на надпреварата „червените“ надиграха ЦПВК с 3:0 (25:16, 25:18, 25:21 ) и завършиха на трето място, а представителките на Полицейския клуб останаха на четвърта позиция в крайното класиране.

Така армейките взеха реванш от ЦПВК за загубата в предварителната група, в която отстъпиха на съперника с 1:3 гейма.

Тимът на ЦПВК бе без основни състезателки, които бяха на олимпиада по математика. ЦСКА пък бе без основната си нападателка Никол Данкинова, която отсъства поради контузия.

Мачът премина почти изцяло под диктовката на „червените“. В първите два гейма те взимаха аванс, поддържаха го до край и ги затвориха безпрепятствено. В третия гейм волейболистките на ЦПВК се опълчиха, като поведоха с 8:4. В крайна сметка армейките намериха сили да направят обрат, като спечелиха и този гейм, а с това затвориха мача с чиста победа.

В спора за 5-8 място тимът на Славия надигра Ботев (Ихтиман) с 3:2 гейма, като „белите“ завършиха на пета позиция в крайното класиране, а ихтиманки останаха шести.

В спора за 7-8 място тимът на Локомотив 1929 победи Академик с 3:0. Така „железничарките“ завършиха на седма позиция в турнира, а волейболистките на Академик оформиха осмицата на турнира.

Във финалния спор за купата на „Иван Николов“ 2016 излизат отборите на Левски и Звезди 94, а двубоят започва в 14:50 ч.

Всички резултати от турнира Иван Николов 2016 виж тук.