Монтана с категоричен старт в група 4

19-10-2020 17:33 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Монтана победиха Ботев (Луковит) с 3:0 (25:16, 25:21, 25:18) в първия си мач от група 4, от предварителните турнири за разпределяне на първа и втора осмица в Суперлигата при мъжете.

Така монтанчани стартираха с категоричен успех в турнира, на който са домакини в зала „Младост“. Първият се класира директно за участие сред осемте най-добри в елита.

Разликата в класите на двата отбора бе голяма, като двубой на практика не се получи. Съставът, воден от Даниел Пеев, в който има и двама руски чужденци, доминираше и през трите гейма, като взе чиста победа за около 70 минути игра. Единствено във втората част, след отпускане на домакините, тимът на Ботев взе първоначална преднина и водеше до 9:6, но след това монтанчани бързо мариха ритъма си отново, направиха обрат и отново имаха водеща роля до края на срещата.

Реализатор за победата на Монана стана Радослав Попов с 14 точки (3 блока).