Ботев пребори Славия и записа първия си успех

20-10-2020 18:22 | BGvolleyball.com

Тимът на Ботев (Луковит) записа първи успех в предварителния турнир за оформяне на първа и втора осмица на Суперлигата. Волейболистите на Пламен Тодоров се наложиха Славия с 3:1 (25:17, 25:18, 24:26, 27:25) в двубой от група 4, изигран в зала "Младост" в Монтана.

Луковитци записаха първите си 3 точки, "белите" остават на последното четвърто място.

Първият гейм започна с размяна на ролите, след което резултатът бе изравнен. Впоследствие луковитци набраха инерция и увеличиха преднината си, като не срещнаха повече проблеми.

Във втората част двата тима бяха равностойни, постепенно опитът на състезателите на Ботев оказа влияние и авансът бе увеличен на 2:0 гейма.

Третият гейм бе под диктовката на отбора от Луковит, след което на два пъти съперникът буквално се залепи. В края на частта започнаха грешки от страна на Ботев, славистите пък заиграха по-вдъхновено - блокадата и атаката заработиха по-добре и се стигна до обрат. В следващите минути луковитци успяха да изравнят, но две атаки на Васил Николов върнаха успеха в полето на Славия.

Славистите запазиха ритъма и в решителния четвърти гейм, но след 7:7 играта тръгна точка за точка. Постепенно състезателите на Ботев грабнаха шанса и поведоха. "Белите" се опитаха да се върнат в играта, изравнявайки резултата. Две грешки на Славия донесоха първата победа на луковитския тим в надпреварата.

Най-резултатен бе Иван Панков с 21 точки (5 аса), а Цветослав Цаков добави 15 точки (1 ас, 1 блокада). С 14 точки се отчете Мирослав Братанов (3 блокади). За Славия Васил Николов се разписа с 18 точки (2 аса, 3 блокади), 15 реализира Апостол Боянов (2 блокади)

Утре Ботев играе срещу Марек Юнион-Ивкони, а "белите" се изправят срещу Монтана.