ЦСКА ще играе в първата осмица на Суперлигата след драма с Дунав

Снимка: Архив.

20-10-2020 19:29 | BGvolleyball.com

Волейболистите на ЦСКА ще играят в първата осмица на Суперлигата, след като записаха драматичен успех над Дунав (Русе) с 3:2 (23:25, 25:23, 25:22, 23:25, 15:12) в плейофен двубой, изигран в крайдунавския град.

Така "червените" записаха втора победа над Дунав, след като преди дни се наложиха със същия резултат на турнира от група 1 в Бургас.

Дунав започна добре, след което възходящата линия продължи. Почти до края разликата се запази, в ключовите моменти ЦСКА навакса изоставането си, но не съумя да преодолее съперника. Русенци затвориха при минимална преднина (25:23) и поведоха в мача.

Волейболистите на Дани Милушев продължиха да диктуват положението до средата на втората част. "Червените" намериха играта си и останаха стабилни, устоявайки до края въпреки атаките на състезателите от Дунав.

Третият гейм бе изцяло под диктовката на ЦСКА, като на няколко пъти русенският тим доведе нещата до равен резултат. В ключовите моменти дунавци се доближиха отново, но не успяха да преодолеят столичния отбор.

Състезателите от крайдунавския град доминираха изцяло в четвъртата част. В ключовите моменти момчетата на Александър Попов скъсиха дистанцията, но русенци удържаха фронта и вкараха мача в тайбрек.

"Червените" отново показаха добра игра и не позволиха изненади. След 15:12 и крайното 3:2 гейма столичани се поздравиха с победата и подпечатаха билета си за първата осмица на Суперлигата.

Над всички бе националът Димитър Димитров със страхотните 40 точки (6 аса!, 2 блокади), 15 добави Мартин Павлов (1 ас, 1 блокада). За Дунав Леон Тончев се отчете с 24 точки (1 блокада), Ангел Павлов приключи със 17 точки (2 блокади)