Монтана пребори Марек за върха в група 4

20-10-2020 21:45 | BGvolleyball.com

Монтана победи Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:22 ) във втория мач от група 4, от допълнителните турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата при мъжете.

Така волейболистите, водени от Даниел Пеев, отбелязаха втора победа в турнира и оглавиха класирането с 6 точки. В последния ден, 21 октомври, те имат лесен мач срещу младежкия тим Славия, като пътят към първото мястов групата  вече е само формалност. Тимът от Дупница записа първо поражение и заема второ място с 3 точки. В третия ден от надпреварата дупничани ще играят с Ботев  (Луковит) за второтата позиция и предимство в допълнителните срещи.

Тимът на Марек стартира по- стабилно в мача, докато домакините нямаха същата увереност. Гостите започнаха да диктуват играта, а монтанчани играеха ролята на догонващ. Това се запази и Марек спечели първия гейм, като поведе с 1:0.

В следващите две части домакините намериха верния ритъм и бяха водещият тим на полето, като поведоха с 2:1.

Волейболистите на Марек не се отказаха и в четвъртата част отново щурмуваха, като водеха до 16:14. В този момент по-добрият сервис на Монтана  и добрите изпълнения на блокада си казаха думата и домакините изравниха. Равностойната игра се запази до 22:22, след което, монтанчани успяха да наложат волята си и спечелиха с гейма с успешна блокада, а с това взеха чисто мача, като направиха основна стъпка към първото място.

Релизатор за Монтана бе руският диагонал Максим Сапожков със страхотните 26 точки (4 аса, 1 блок и 57% ефективност в атака) за победата. Радослав Попов (1 блок, 1 ас, 52% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане) и Златан Йорданов (1 блок, 1 ас, 42% ефективност в атака и 76% позитивно посрещане) добавиха по 13 точки за успеха.

За Марек Димитър Дулчев (2 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) и Калоян Балабанов (2 блока, 61% ефективност в атака и 81% позитивно посрещане) реализираха 15 и 13 точки.

Статистика от мача можете да видите тук.

Програма, резултати и временно класиране група 4 вижте тук.