Марек даде гейм, но надигра Ботев в група 4

21-10-2020 18:07 | BGvolleyball.com

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) надигра Ботев (Лукоит) с 3:1 (25:18, 23:25, 25:19, 25:13)  в третия си мач от група 4, от турнирите за разпределяне на първа и втора осмица в Суперлигата.

По този начин дупничани отбелязаха втори успех в групата, като завършват на втора позиция с 6 точки. Тимът от Луковит приключва трети с 3 точки.

Двата съперника продължават борбата за влизане сред първите осем с плейоф помежду си. Играе се до две победи, като се зачита резултата от групата. Така волейболистите на Марек вече  имат една победа и се нуждаят само от още един успех за да продължат сред най-добрите в първенството.

Отборът, воден от Виктор Караьозов, доминираше през по-голямата част от мача, но все пак даде гейм на съперника. След успеха в първата част, дупничани се отпуснаха, а луковитчани само това и чакаха. Започнаха да диктуват темпото, не позволиха противодействие от другата страна на мрежата и измъкнаха гейма, като изравниха 1:1.

В третата част волейболистите на Ботев продължиха да дават отпор до средата на гейма,  като играта отново бе завързана. Пред опасността да разиграят противника и да се стигне до неприятен развой, волейболистите на Марек се стегнаха и след равенството 16:16 се откъснаха и спечелиха гейма. В последната част те бяха безапелационни, като оставиха съперника на 13 точки.

Статистика от мача можете да видите тук.

Резултати и класиране в група 4 вижте тук.