Пирин в първата осмица на Суперлигата след пълен обрат над Берое

21-10-2020 20:08 | BGvolleyball.com

Тимът на Пирин (Разлог) ще играе в първата осмица на Суперлигата, след като надделя над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:2 (14:25, 18:25, 25:19, 25:20, 15:10) след пълен обрат в плейофен мач от група 3 на турнира за определяне на първата и втората осмица на първенството.

Волейболистите на Северин Димитров победиха съперника и в група 3, като се наложиха с 3:2 гейма. Така с две победи Пирин подпечата билета си за първата група.

Първите два гейма бяха изцяло под диктовката на старозагорци, като не срещнаха сериозен отпор от съперника.

В третата част играта вървеше равностойно до 12;12, след което разложани се отприщиха и дръпнаха в резултата. До края разликата остана стабилна и те намалиха пасива си на 1:2 гейма.

Четвъртият гейм премина отново под диктовката на Пирин. Така двубоят влезе в тайбрек.

Там двата отбора бяха равностойни до 5:5, след което опитът на играчите от Югозапада си каза думата. Въпреки борбата на старозагорци разложани се поздравиха с успеха след 15:10 и крайното 3:2 гейма.