Монтана спечели група 4, ще играе в първата осмица на Суперлигата

21-10-2020 20:15 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Монтана спечелиха група 4 на предварителния турнир за оформяне на първа и втора осмица на Суперлигата, след като надиграха категорично Славия с 3:0 (27:25, 25:21, 25:11) в последен мач, изигран в зала "Младост".

Така с 9 точки, три победи и само един загубен гейм монтанци взеха билета за първата осмица на Суперлигата.

В първата част Монтана поведе отначало, след което играта тръгна точка за точка. "Белите" обърнаха и бяха на път да изненадат съперника, но в ключовите моменти волейболистите на Даниел Пеев успяха да измъкнат гейма.

Втората част премина под доминацията на монтанци, които не срещнаха особени проблеми и увеличиха аванса си.

В третия гейм мачът просто се доигра, като състезателите от Северозапада оставиха столичния тим на 11 точки.

Най-резултатен бе Любослав Симеонов с 12 точки (1 ас, 2 блокади), 11 добави Георги Елчинов (1 ас, 1 блокада). За Славия Апостол Боянов приключи с 9 точки (1 ас, 1 блокада)