Митко & Стефчо - 17-и в Европа

Снимка: cev.lu
10-08-2013 19:05 | Николай Марков

Пясъчните Лъвчета се опънаха на домакините, но не съумяха да преодолеят шестнадесетинафиналното препятствие в Литва

Димитър Калчев & Стефан Иванов завършиха на 17-о място на Европейското първенство по плажен волейбол за младежи до 20 години във Вилнюс.  17-годишният Митко и 16-годишният Стефан, поставени под №31 в схемата, се опънаха на №1 – представителите на домакините от Литва Арнас Румшевичиус & Лукас Каждаилис, в шестнадесетинафиналния двубой между двата тима на централния корт на Кредит24 Арена.  След драматичен първи гейм, спечелен от 18-годишните литовци едва след 24:22, във втория пясъчните Лъвчета също се представиха достойно, но отстъпиха със 17:21 и загубиха мача с крайното 0:2 гейма, оформено след 35 минути игра.  За 17-ото си място Калчев & Иванов получиха 32 точки за европейската ранглиста.