Елица Василева с 25 точки донесе победа №4 на Новара

31-10-2019 08:00 | BGvolleyball.com

Капитанът на националките Елица Василева и нейният Игор Горгонзола (Новара) постигнаха четвърта победа в италианската серия А1. Европейските клубни шампионки, водени от Масимо Барболини, се наложиха над Унет И-Уърк (Бусто Арсицио) с 3:1 (28:26, 31:29, 23:25, 25:22) в мач от четвърти кръг на първенството.

Новара е на второто място във временното класиране с 12 точки (4 успеха, 1 поражение), съперникът е на четвърто място със 7 точки (2 победи, 2 загуби)

Василева изигра двубоя на чудесно ниво и отново бе топреализатор за тима си, записвайки 25 точки (1 ас, 4 блокади), Стефана Велкович се отчете със 17 точки (2 блокади). Меган Къртни се разписа с 12 точки (1 блокада). За Бусто Арсицио Карста Лоу приключи с 23 точки (3 аса, 1 блокада), с 18 завърши капитанът Брит Ерботс.

В следващия кръг Новара среща Савино дел Бене (Скандичи) - бившия отбор на родната националка, като мачът е на 3 ноември (неделя). "Пеперудите" се изправят срещу Барточини Фортинфиси (Перуджа) на 7 ноември (четвъртък).