Тетевен безапелационен лидер в група Е при юношите U20

25-11-2019 11:00 | BGvolleyball.com

Отборът на Тетевен Волей за юноши под 20 години остава безапелационен лидер в група Е на държавното първенство за тази възраст. "Зелените" се утвърдиха като водачи в класирането, след като надиграха категорично Ботев (Враца) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:21) в среща от четвърти кръг на надпреварата.

Волейболистите на Илиян Иванов имат пълен актив от 12 точки (4 победи) и нито един загубен гейм до момента. Съперникът им в тази среща заема последното шесто място с 1 точка и 4 поражения

В останалите срещи от групата юношите на Монтана постигнаха категорична победа над Троян Волей с 3:0 (25:23, 25:18, 25:20), като са трети в таблицата с 6 точки и баланс от 2 успеха и 1 поражение. Троянци пък заемат петата позиция с 2 точки (1 победа, 3 загуби).

Вторият във временното класиране Локомотив (Червен бряг) отстъпиха на Град (Белоградчик) с 1:3 (25:23, 15:25, 12:25, 14:25). Младите волейболисти от Белоградчик се поздравиха с втора победа и са четвърти, като имат мач повече от монтанчани и момчетата на Анатоли Пенев.

В следващия кръг Тетевен Волей играе срещу Локомотив (Червен бряг), като двубоят ще е на 1 декември (неделя). Тогава са и останалите два мача - между Град и Троян и Монтана и Ботев (Враца).