Хебър на финали за Купата след категорична победа над Миньор

03-12-2019 20:46 | BGvolleyball.com

Действащият носител на Купата на България Хебър (Пазарджик) се класира на финали в тазгодишното издание на надпреварата. "Тигрите", водени от Атанас Петров, надиграха категорично като гости  Миньор (Перник) с 3:0 (25:16, 25:19, 25:23) в двубой от трети кръг, изигран в зала "Борис Гюдеров".

Пазарджиклии диктуваха положението изцяло в първия гейм и закономерно го спечелиха. Във втората част домакините поеха инициативата и поведоха за кратко, след това обаче играта тръгна точка за точка. Волейболистите на Атанас Петров набраха инерция и успяха да излязат от ситуацията.

Третият гейм протече под диктовката на пазарджишкия тим, като в ключовите моменти перничани се доближиха, но не се случи нищо повече. Хебър записа чиста победа след 25:23 и крайното 3:0 гейма.