Ботев (Луковит) изхвърли Пирин от надпреварата за Купата на България

03-12-2019 21:30 | BGvolleyball.com

Тимът на Ботев Луковит сътвори изненадата на деня в трети кръг на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Представителите на Западната група на Висшата лига се наложиха като домакин над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:16, 15:25, 25:20, 25:17) и се класира на финали на надпреварата.

Състезателите на Пламен Тодоров доминираха в първия гейм изцяло и без проблем го затвориха. Във втората част ролите се размениха и Пирин успя да изравни резултата.

В третия гейм разложани имаха известна преднина, но домакините се опълчиха и оставиха интригата жива. В ключовите моменти волейболистите на Ботев поеха инициативата и отново излязоха напред.

Четвъртата част стартира равностойно, но след седмата точка започна победният ритъм на луковитци, които постепенно набраха инерция и оставиха момчетата на Мирослав Живков зад себе си. Изненадат бе факт след почти два часа игра и крайното 3:1 гейма за домакина.