Левски взе гейм на швейцарския вицешампион в Купата на претендентите

Снимка: Архив.
04-12-2019 23:34 | BGvolleyball.com

Волейболистките на Левски тръгнаха с поражение в третия по сила европейски турнир - Купата на претендентите. "Сините" отстъпиха като гости на швейцарския вицешампион См′Аеш (Пфефинген) с 1:3 (21:25, 21:25, 28:26, 15:25) в първия 1/16-финал на надпреварата, изигран в зала "МЦХ Льоренакер".

В първите два гейма швейцарките доминираха на терена и поведоха лесно в резултата. Третата част протече идентично, но в ключовите моменти момичетата на Кристиан Михайлов набраха инерция и спечелиха частта след 4 геймбола.

Решителният четвърти гейм започна ударно за домакините - 10:1. В следващите минути преимуществото на См′Аеш продължи, и в крайна сметка срещата приключи след 25:15 и крайното 3:1 гейма.

Двубоят-реванш е на 19 декември (четвъртък) от 17:00 ч. б.в., в София. За да стигнат до решителен Златен гейм и възможност за продължаване напред, то родните състезателки трябва да запишат успех в реванша с 3:0 или 3:1 гейма. Ако това стане, Златният гейм ще бъде на родна земя.

Най-резултатна за българския тим бе Моника Кръстева с 23 точки (1 блокада), Вангелия Рачковска добави 9 точки. За съперника Дора Гроцер се отчете с 23 точки (6 аса, 1 блокада), 20 реализира Тейлър Фрикано (2 аса, 1 блокада)

Фотогалерия от мача можете да видите тук.