Матей Казийски и ДжейТЕКТ с нови два успеха в Япония


Матей Казийски и ДжейТЕКТ с нови два успеха в Япония
15-12-2019 14:35 | BGvolleyball.com

 

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на ДжейТЕКТ Стингс (Кария) запазват лидерството си в японската V-лига. "Жилата" записаха два последователни успеха през уикенда, след като надиграха Сантори Сънбърдс и Сакай Блейзърс (Осака). 

 

В събота ДжейТЕКТ се наложи над Сънбърдс с 3:2 (25:14, 25:20, 11:25, 20:25, 17:15) в двубой от 14-и кръг на първенството. 

 

Казийски записа в актива си 8 точки (1 ас, 1 блокада). Такеши Нишида бе топреализатор с 33 точки (4 аса, 2 блокади). За съперника руската звезда Дмитрий Мусерский бе над всички с 39 точки (2 аса, 6 блокади)

 

 

В неделния ден "жилата" победиха категорично Сакай Блейзърс (Осака) с 3:0 (25:20, 26:24, 25:19)

 

Родният състезател се отчете с 9 точки (1 ас) за успеха. Такеши Нишида отново бе най-резултатен с 27 точки (1 ас, 4 блокади). За "остриетата" пуерториканецът Морис Торес реализира 22 точки

 

Така ДжейТЕКТ продължава да е лидер, като има 40 точки в актива си (14 победи, 1 загуба), Сантори е на четвъртата позиция с 28 точки (9 успеха, 5 поражения). Сакай е седми с 14 точки (4 победи, 10 загуби)

 

В следващия кръг "жилата" срещат ДжейТи Тъндърс, като това е поледният мач за годината. 

 

 

 

---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Матей Казийски, ДжейТЕКТ Стингс (Кария), Япония мъже
Коментари
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група А
Локомотив 1929 (прекадетки) 09:00 ВК Кирково 15 (прекадетки)
Марек Юнион-Ивкони (прекадетки) 10:30 Дунав (прекадетки)
Дунав (прекадетки) 15:00 Локомотив 1929 (прекадетки)
ВК Кирково 15 (прекадетки) 16:30 Марек Юнион-Ивкони (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Б
Марица (прекадетки) 10:00 Бдин-Вида (прекадетки)
Раковски (прекадетки) 15:00 Марица (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група В
Перун (прекадетки) 09:30 ВК Спартак 1996 (прекадетки)
Хебър (прекадетки) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
ВК Спартак 1996 (прекадетки) 12:30 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Г
Берое (прекадетки) 10:00 Етрополе (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Д
Казанлък (прекадетки) 10:00 Звезди 94 (прекадетки)
Велбъжд (прекадетки) 11:30 ЙЕБ Шумен 05 (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Е
ЦСКА (прекадетки) 11:00 Барутов Волей (прекадетки)
Други новини