Елица Василева и Новара с драматична победа над полския първенец в ШЛ


Елица Василева и Новара с драматична победа над полския първенец в ШЛ
17-12-2019 21:48 | BGvolleyball.com

 

Капитанът на националките Елица Василева и нейният Игор Горгонзола (Новара) записаха втора победа в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Волейболистките на Масимо Барболини надделяха над полския първенец ЛКС Комерсекон (Лодз) с 3:2 (22:25, 25:15, 25:9, 19:25, 15:10) в двубой от група С на надпреварата. 

 

Така Новара заема втората позиция в таблицата с 5 точки (2 успеха, 1 загуба), съперникът е трети със същия актив и баланс, но с по-лошо геймово съотношение. 

 

Ели Василева изигра поредния си силен мач, като се разписа с 16 точки (2 блокади) и бе втора по резултатност. Точка повече реализира Йована Бракочевич (3 аса, 2 блокади) и бе най-резултатна. 14 точки реализира Кристина Кирикела (4 блокади). За водения от Марек Соларевич отбор Катарина Лазович се отчете с 15 точки (1 блокада), 13 добави Александра Войчик. 

 

В следващия си двубой Новара среща немския Алианц (Щутгарт), а Комерсекон - украинския Химик (Южни). Двубоите са на 23 януари (четвъртък). 

 

 

Статистика - ТУК 

 

 

 

---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Елица Василева, Игор Горгонзола (Новара), Шампионска лига волейбол 2020 жени
Коментари
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група А
Локомотив 1929 (прекадетки) 09:00 ВК Кирково 15 (прекадетки)
Марек Юнион-Ивкони (прекадетки) 10:30 Дунав (прекадетки)
Дунав (прекадетки) 15:00 Локомотив 1929 (прекадетки)
ВК Кирково 15 (прекадетки) 16:30 Марек Юнион-Ивкони (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Б
Марица (прекадетки) 10:00 Бдин-Вида (прекадетки)
Раковски (прекадетки) 15:00 Марица (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група В
Перун (прекадетки) 09:30 ВК Спартак 1996 (прекадетки)
Хебър (прекадетки) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
ВК Спартак 1996 (прекадетки) 12:30 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Г
Берое (прекадетки) 10:00 Етрополе (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Д
Казанлък (прекадетки) 10:00 Звезди 94 (прекадетки)
Велбъжд (прекадетки) 11:30 ЙЕБ Шумен 05 (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Е
ЦСКА (прекадетки) 11:00 Барутов Волей (прекадетки)
Други новини