Мира Тодорова и Кан безапелационни лидери в група Е на ШЛ


Мира Тодорова и Кан безапелационни лидери в група Е на ШЛ
17-12-2019 23:57 | BGvolleyball.com

 

Националката Мира Тодорова и нейният Кан продължават успешната си серия в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Волейболистките на Рикардо Маркези надиграха като домакини руския шампион Динамо (Москва) с 3:0 (25:22, 28:26, 25:22) в мач от група Е на надпреварата. 

 

Френският първенец има 8 точки (3 победи), Динамо е втори с 6 точки и мач повече (2 успеха, 1 загуба)

 

Мира Тодорова бе на чудесно ниво и се отчете с 12 точки (6 блокади!), като бе втора по резултатност. Топреализатор бе Надя Кодола с 14 точки (1 блокада), Лиляна Ранкович добави 10 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Хелена Хавелкова бе над всички с 19 точки (2 аса, 1 блокада), Даря Столярова приключи с 10 точки (2 аса, 1 блокада).  

 

Следваият двубой на Кан е на 21 януари (вторник) - срещу Уралочка-НТМК (Екатеринбург), воденият от Александър Сукомел тим на Динамо се изправя срещу Марица (Пловдив) два дни по-късно. 

 

 

Статистика - ТУК 




---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Мира Тодорова, Кан, Шампионска лига волейбол 2020 жени
Коментари
Допълнителен турнир от ДП за кадетки, група А
Хебър (кадетки) 3:2 Раковски (кадетки)
Славия (кадетки) 12:30 Казанлък Волей (кадетки)
Национална волейболна лига Суперлига | Втора осмица
Тетевен Волей 17:00 Арда
Национална волейболна лига Висша лига | Западна група
Миньор 16:00 Звездец
Люлин 18:00 Софийски университет
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група А
Миньор (прекадети) 1:3 ЦСКА (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Б
Етрополе (прекадети) 3:1 Ботев Луковит (прекадети)
Омуртаг (прекадети) 0:3 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Ботев Луковит (прекадети) 17:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Етрополе (прекадети) 18:30 Омуртаг (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група В
Левски София (прекадети) 11:00 Люлин (прекадети)
Левски София (прекадети) 17:00 Дунав (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Г
Пирин (прекадети) 16:00 Виктория Волей (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Д
Хебър (прекадети) 3:0 Хан Аспарух (прекадети)
Изгрев (прекадети) 0:3 Марек Юнион-Ивкони (прекадети)
Хан Аспарух (прекадети) 17:00 Марек Юнион-Ивкони (прекадети)
Хебър (прекадети) 18:30 Изгрев (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Е
Локомотив Червен бряг (прекадети) 0:3 Славия (прекадети)
Славия (прекадети) 14:30 Локомотив Пловдив (прекадети)
Локомотив Пловдив (прекадети) 17:00 Локомотив Червен бряг (прекадети)
Други новини