Цветан Соколов спечели българското дерби в ШЛ с Георги Сеганов


Цветан Соколов спечели българското дерби в ШЛ с Георги Сеганов
18-12-2019 18:50 | BGvolleyball.com

 

Националът Цветан Соколов и тимът на Зенит (Казан) записаха първа победа в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Волейболистите на Алексей Вербов се наложиха над Халкбанк (Анкара) с 3:1 (24:26, 25:23, 25:20, 25:22) в мач от група С, изигран в зала "Башкент" в турската столица. 

 

Зенит заема второто място в класирането с 4 точки (1 победа, 1 загуба), Халкбанк е на последното четвърто място с 1 точка (3 загуби)

 

Цецо Соколов отново бе на ниво, като се разписа с 21 точки (1 ас, 1 блокада) и бе втори по резултатност. Топреализатор бе Максим Михайлов с 26 точки (1 ас, 2 блокади). Артьом Волвич приключи с 12 точки (5 блокади).

 

 

За съперника Георги Сеганов приключи с 4 точки (3 блокади). Метин Той бе над всички с 18 точки (1 ас, 1 блокади), 10 точки добави Дмитрий Бахов (1 ас, 1 блокада)

 

В следващия си двубой Зенит среща белгийския шампион Грийнярд (Маасейк), Халкбанк среща Ястжембски (Венгел). Двубоите са на 29 януари (сряда). 

 

 

Статистика - ТУК 

 




---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Цветан Соколов, Шампионска лига волейбол 2020 мъже, Зенит (Казан), Георги Сеганов, Халкбанк (Анкара)
Коментари
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група А
Локомотив 1929 (прекадетки) 09:00 ВК Кирково 15 (прекадетки)
Марек Юнион-Ивкони (прекадетки) 10:30 Дунав (прекадетки)
Дунав (прекадетки) 15:00 Локомотив 1929 (прекадетки)
ВК Кирково 15 (прекадетки) 16:30 Марек Юнион-Ивкони (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Б
Марица (прекадетки) 10:00 Бдин-Вида (прекадетки)
Раковски (прекадетки) 15:00 Марица (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група В
Перун (прекадетки) 09:30 ВК Спартак 1996 (прекадетки)
Хебър (прекадетки) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
ВК Спартак 1996 (прекадетки) 12:30 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Г
Берое (прекадетки) 10:00 Етрополе (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Д
Казанлък (прекадетки) 10:00 Звезди 94 (прекадетки)
Велбъжд (прекадетки) 11:30 ЙЕБ Шумен 05 (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Е
ЦСКА (прекадетки) 11:00 Барутов Волей (прекадетки)
Други новини