Тренто се разправи с чешкия шампион


Тренто се разправи с чешкия шампион
20-12-2019 00:15 | BGvolleyball.com

 

Италианският гранд Итас Трентино (Тренто) записа втора поредна победа в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Състезателите на Анджело Лоренцети надиграха категорично като домакини чешкия шампион Ижхострой (Чешке Будейовице) с Мартин Мечкаров в състава с 3:0 (25:11, 25:16, 25:21) в двубой от група А, изигран в "БЛМ Груп Арена". 

 

Волейболистите на Тренто са втори в таблицата с 5 точки (2 успеха), Ижхострой е трети с 2 точки (1 победа, 2 загуби)

 

 

Топреализатор бе Лука Ветори с 16 точки (1 ас) и бе отличен за MVP на двубоя. 13 точки записа Клемен Чебул (1 ас, 2 блокади). С 12 точки се разписа Урош Ковачевич (5 аса!). За Ижхострой Мартин Мечкаров се появи на терена във втория гейм и реализира 6 точки (67% в атака). Най-резултатен бе Петр Михалек със 7 точки (1 блокада)

 

Следващият двубой за Тренто е на 30 януари (четвъртък), срещу Фенербахче (Истанбул). Ижхострой играе срещу Кучине Лубе (Чивитанова) на 28 януари (вторник). 

 

 

Статистика - ТУК 

 




---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Итас Трентино (Тренто), Шампионска лига волейбол 2020 мъже, Ижхострой (Чешке Будейовице), Мартин Мечкаров
Коментари
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група А
Локомотив 1929 (прекадетки) 09:00 ВК Кирково 15 (прекадетки)
Марек Юнион-Ивкони (прекадетки) 10:30 Дунав (прекадетки)
Дунав (прекадетки) 15:00 Локомотив 1929 (прекадетки)
ВК Кирково 15 (прекадетки) 16:30 Марек Юнион-Ивкони (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Б
Марица (прекадетки) 10:00 Бдин-Вида (прекадетки)
Раковски (прекадетки) 15:00 Марица (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група В
Перун (прекадетки) 09:30 ВК Спартак 1996 (прекадетки)
Хебър (прекадетки) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
ВК Спартак 1996 (прекадетки) 12:30 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Г
Берое (прекадетки) 10:00 Етрополе (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Д
Казанлък (прекадетки) 10:00 Звезди 94 (прекадетки)
Велбъжд (прекадетки) 11:30 ЙЕБ Шумен 05 (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Е
ЦСКА (прекадетки) 11:00 Барутов Волей (прекадетки)
Други новини