Матей Казийски и ДжейТЕКТ завършиха годината с драматична победа


Матей Казийски и ДжейТЕКТ завършиха годината с драматична победа
Снимка: Архив.
21-12-2019 14:45 | BGvolleyball.com

 

Българският волейболист Матей Казийски и неговият ДжейТЕКТ Стингс (Кария) завършиха годината в японската V-лига с драматична победа. „Жилата” се наложиха над ДжейТи Тъндърс с 3:2 (25:19, 19:25, 25:23, 21:25, 15:8) в двубой от 16-и кръг. 

 

ДжейТЕКТ заема лидерската позиция във временното класиране с 42 точки (15 победи, 1 загуба). Тъндърс са трети с 38 точки (13 успеха, 3 поражения)

 

Матей Казийски изигра мача на високо ниво, като се разписа с 20 точки (3 блокади) и бе втори по резултатност. Най-голям точков актив записа Такеши Нишида - 30 точки (2 аса, 3 блокади). За съперника Томас Едгар бе над всички с 34 точки (2 аса, 7 блокади!)

 

В следващия си двубой ДжейТЕКТ среща шестия в класирането Уулфдогс (Нагоя), на 11 януари (събота). 

 

 



---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Матей Казийски, ДжейТЕКТ Стингс (Кария), Япония мъже
Коментари
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група А
Локомотив 1929 (прекадетки) 09:00 ВК Кирково 15 (прекадетки)
Марек Юнион-Ивкони (прекадетки) 10:30 Дунав (прекадетки)
Дунав (прекадетки) 15:00 Локомотив 1929 (прекадетки)
ВК Кирково 15 (прекадетки) 16:30 Марек Юнион-Ивкони (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Б
Марица (прекадетки) 10:00 Бдин-Вида (прекадетки)
Раковски (прекадетки) 15:00 Марица (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група В
Перун (прекадетки) 09:30 ВК Спартак 1996 (прекадетки)
Хебър (прекадетки) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
ВК Спартак 1996 (прекадетки) 12:30 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Г
Берое (прекадетки) 10:00 Етрополе (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Д
Казанлък (прекадетки) 10:00 Звезди 94 (прекадетки)
Велбъжд (прекадетки) 11:30 ЙЕБ Шумен 05 (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Е
ЦСКА (прекадетки) 11:00 Барутов Волей (прекадетки)
Други новини