Теодор Салпаров спечели дербито с Розалин Пенчев след рекорден тайбрек


Теодор Салпаров спечели дербито с Розалин Пенчев след рекорден тайбрек
Снимка: Архив.
21-12-2019 21:22 | BGvolleyball.com

 

Националът Теодор Салпаров и неговият Газпром-Югра (Сургут) записаха четвърта победа в руската Суперлига. Волейболистите на Рафаел Хабибулин надделяха като домакини над Белогорие (Белгород) и Розалин Пенчев с 3:2 (22:25, 25:22, 25:6, 23:25, 23:21) в "българското дерби" на 12-и кръг. 

 

Газпром заема десетото място във временното класиране с 10 точки (4 успеха, 6 загуби), Белогорие е на девета позиция с 12 точки и мач повече (4 победи, 7 поражения)

 

Салпаров записа 47% позитивно и 37% перфектно посрещане. Най-резултатен бе полякът Мачией Музай с 28 точки (4 аса, 4 блокади), Леонид Щадилов, Денис Черейский и Артьом Довган се разписаха с по 13 точки (2 блокади) (1 ас, 5 блокади) (5 блокади). За съперника Розалин Пенчев се отчете с 10 точки, Дражен Лубурич приключи с 26 точки (5 аса, 1 блокада). Павел Тетюхин реализира 20 точки (1 ас, 3 блокади)

 

Следващият двубой на Газпром е на 18 януари (събота), срещу Динамо (Москва). Белгородци срещат АСК (Нижний Новгород). 

 

 

Статистика - ТУК 




---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

BGvolleyball.com напомня, че можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @BGvolleyballCom !

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Теодор Салпаров, Газпром-Югра (Сургут), Русия мъже
Коментари
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група А
Локомотив 1929 (прекадетки) 09:00 ВК Кирково 15 (прекадетки)
Марек Юнион-Ивкони (прекадетки) 10:30 Дунав (прекадетки)
Дунав (прекадетки) 15:00 Локомотив 1929 (прекадетки)
ВК Кирково 15 (прекадетки) 16:30 Марек Юнион-Ивкони (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Б
Марица (прекадетки) 10:00 Бдин-Вида (прекадетки)
Раковски (прекадетки) 15:00 Марица (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група В
Перун (прекадетки) 09:30 ВК Спартак 1996 (прекадетки)
Хебър (прекадетки) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
ВК Спартак 1996 (прекадетки) 12:30 ВА Стойчев-Казийски (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Г
Берое (прекадетки) 10:00 Етрополе (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Д
Казанлък (прекадетки) 10:00 Звезди 94 (прекадетки)
Велбъжд (прекадетки) 11:30 ЙЕБ Шумен 05 (прекадетки)
Държавно първенство (прекадетки) | Kвалификационен турнир, група Е
ЦСКА (прекадетки) 11:00 Барутов Волей (прекадетки)
Други новини