Италианци зарадваха родните си фенове с европейска титла

Снимка: ЦЕВ
09-06-2014 15:15 | Ивайло Пампулов

Продължава страхотния сезон на плажните волейболисти Паоло Николаи и Даниеле Лупо

Италианците Паоло Николаи и Даниеле Лупо станаха европейски шампиони по плажен волейбол пред родна публика на първенството, което се проведе в град Каляри на остров Сардиния.

Постижението на двамата е историческо, защото това е първа европейска титла за Италия в мъжкия плажен волейбол. Пред три години - през 2011 - Грета Чиколари и Марта Менегати също спечелиха европейското злато.

Лупо и Николаи се справиха с двойката от Латвия след трудна, но сладка победа с 2:1 (21:19, 14:21, 17:15) срещу силните и поставени под №1 в схемата латвийци Александърс Самоиловс & Янис Смединс.

"Реализирахме една мечта и направихме нещо изключително, надявам се всички тук в Каляри да са почувствали нашия успех", коментира Паоло Николаи веднага след края на финала.

Така страхотният сезон за италианските състезатели продължава, след като спечелиха турнира от Световните серии на ФИВБ във Фужоу и след това турнира от Големия шлем в Шангхай.

В битката за бронзовите медали в Каляри австрийците Клеменс Доплер и Александер Хорст се наложиха с 2:1 (18:21, 21:16, 15:12) над испанците над испанците Пабло Ерера и Адриан Гавира.

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

Вижте какво се случва в света около нас с FBR.BG

_____

Заповядай в нашия онлайн магазин за спортни стоки SportForMe.com!

Тагове: Паоло Николаи, Даниеле Лупо, Европейско първенство плажен волейбол 2014 Каляри