Българските Лъвчета се представят достойно на Европейското в Турция

Снимка: cev.lu
20-09-2014 10:02 | Яна Йорданова

Христо Колев & Мартин Христов играха равностойно с реномираните си съперници в предварителната група

Христо Колев & Мартин Христов очаквано загубиха и двата си мача в Група F на Европейско първенство по плажен волейбол за младежи до 22 години, но се представиха достойно срещу реномираните съперници, които им отреди жребият преди шампионата в Турция.

В първата си среща Колев & Христов докараха битката до добавено време в два от геймовете си срещу силните германци Макс Бетцийн & Мирко Шнайдер и отстъпиха едва след 16:18.  Двубоят продължи 41 минути и в крайна сметка българските младежи загубиха с чистото 0:3 (16:18, 3:15, 16:18).

Във втория си мач пясъчните Лъвчета дори успяха да изненадат европейските шампиони до 20 години от преди два сезона Лоренц Петучних & Тобиас Винтер, спечелвайки първия гейм с убедителното 15:9.  Австрийците отговриха с по-добра игра в следващите две части, а в четвъртия гейм равностойната битка на терена продължи далеч след петнадесетата точка преди да бъде оформено крайното 3:1 (9:15, 15:9, 15:12, 20:18) в полза на Петучних & Винтер.

Днес нашите ще изиграят шестнадесетинафиналния си мач, в който техен съперник са чехите Ондржей Бенеш & Ондржей Пержусиц.  Срещата е от 12:30 б.в. на корт №4 в средиземноморския курорт Фетхийе.  Победителят от този двубой отива на осминафинал в 15:50 б.в. срещу една от най-силните двойки в света в тази възрастова категория - Мачей Кошак & Мачей Рудол от Полша.

_____

Заповядай в нашия онлайн магазин за спортни стоки SportForMe.com!

Тагове: Европейско първенство 22 плажен волейбол 2014, Христо Колев, Мартин Христов