Хебър не позволи изненада на Левски

Снимка: Архив.
04-02-2020 20:07 | Малинка Димитрова

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) постигнаха 12-а победа в Суперлигата, след като надиграха като домакини Левски София с 3:0 (25:20, 25:22, 25:22) в двубой от 14-и кръг, изигран в зала "Васил Левски".

Носителят на Купата и Суперкупата на България са първи в класирането с 34 точки (12 победи, 2 загуби), преди изиграването на останалите срещи от кръга. Левски е на шестата позиция с 22 точки (8 успеха, 6 поражения)

Воденият от Атанас Петров тим поведе от самото начало на срещата, като успя да запази предимството си. "Сините" се доближаваха до съперника на няколко пъти, но в ключовите моменти "тигрите" се откъснаха и излязоха напред в резултата.

Във втория гейм играта вървеше равностойно до 6:6, след което момчетата на Андрей Жеков оформиха преднина. Тя се запази до средата на частта, но домакините успяха да стопят дистанцията. Играта тръгна точка за точка и продължи така почти до края. Серия на пазарджиклии реши ситуацията в тяхна полза.

Левскарите взеха аванс и в третата част, обаче не съумяха да запазят темпото. Положението бе идентично с предходния гейм, 14-та точка обаче бе повратният момент. Хебър отново имаше водеща роля, и въпреки опитите на противника да се върне, не се случи нищо повече.

Канадецът Брадли Гънтър бе топреализатор на срещата с 22 точки (4 аса, 1 блокада), по 9 точки записаха Николай Къртев (2 аса, 3 блокади) и Теодор Тодоров (5 блокади). За съперника Трифон Лапков приключи с 19 точки (2 аса, 1 блокада), 12 реализира Самуил Вълчинов (2 блокади)

В следващия кръг пазарджишкият тим  се изправя срещу ЦСКА, а Левски приема Монтана. Двубоите са на 8 февруари (събота).