Пламен Константинов и Локомотив спечелиха дербито с Факел и Камило Плачи

04-02-2020 20:30 | BGvolleyball.com

Бившият национален селекционер Пламен Константинов и воденият от него Локомотив (Новосибирск) записаха четвърта поредна и общо 13-а победа в руската Суперлига. "Железничарите" надиграха драматично като гости Факел (Новий Уренгой), воден от друг бивш селекционер на България Камило Плачи, с 3:2 (25:18, 22:25, 25:22, 20:25, 15:7) в дербито на междинния 16-и кръг, играно този следобед.

По този начин Локо и Пламен Константинов продължават да са начело във временното класиране с 38 точки (13 победи, 2 загуби). Факел пък е четвърти с 31 точки (9 победи, 5 загуби), но и мач по-малко.

Най-полезен за Локомотив бе Сергей Савин с 21 точки (3 аса, 2 блокади). Сръбският национал Марко Ивович пък добави 16 точки (4 аса, 1 блокада). За домакините от Факел унгарският диагонал Кристиян Падар също реализира 21 точки (2 аса, 2 блокади), Дмитрий Волков се разписа със 17 точки (3 аса, 4 блокади) но и неговите усилия не се оказаха достатъчни за победа.

В следващия 17-и кръг Локомотив е домакин на силния тим на Зенит (Санкт Петербург), докато играчите на Плачи ще гостуват на Белогорие (Белгород), с националът Розалин Пенчев в състава. И двете срещи са в събота (8 февруари) съответно от 14,00 и 16,30 часа българско време.

---

Тагове: Пламен Константинов, Локомотив (Новосибирск), Русия мъже, Факел (Новий Уренгой), Камило Плачи