Николай Учиков с 13 точки, УПЦН с осми успех в Аржентина

05-02-2020 13:40 | Малинка Димитрова

Националът Николай Учиков и неговият УПЦН (Сан Хуан) записаха осми успех в аржентинската Лига по волейбол. Волейболистите на Фабиан Армоа надиграха категорично Монтерос Волей с 3:0 (25:19, 25:17, 25:23) в мач от десетия уикенд на първенството.

УПЦН заема четвъртото място в таблицата с 24 точки (8 победи, 6 загуби), съперникът е на предпоследната осма позиция с 8 точки (2 успеха, 14 поражения)

Николай Учиков бе на ниво и реализира 13 точки (1 ас, 52% в атака), като бе втори по резултатност. Най-резултатен бе Мигел Анхел Лопес с 20 точки (1 ас, 1 блокада, 72% в атака). За водения от Маркос Бланко тим Кристиан Луис Имхоф приключи с 14 точки (1 блокада), Гийермо Гарсия записа 11 точки (1 блокада)

В следващия си двубой УПЦН среща Атенео Волей, Монтерос играе срещу Обрас Поситос. Срещите са 6 и 7 февруари (четвъртък и петък).