Нефтохимик остава на върха след убедителна победа над Пирин

Снимка: Архив.
05-02-2020 19:40 | Малинка Димитрова

Шампионите на България по волейбол Нефтохимик 2010 (Бургас) остават на върха в Суперлигата. Волейболистите на Николай Желязков победиха категорично Пирин (Разлог) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:17) в мач от 14-и кръг, изигран в зала "Младост" в крайморския град.

Нефтохимик има в актива си 36 точки (12 успеха, 2 загуби), разложани са осми със 17 точки (5 победи, 9 загуби)

Първият гейм стартира равностойно, след което момчетата на Мирослав Живков поведоха за кратко. В следващите минути бургазлии взеха инициативата и в крайна сметка затвориха частта при минимална преднина. В следващите два гейма шампионите запазиха темпото и се поздравиха с чист успех.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Славия, а Пирин приема Дунав (Русе). Мачовете са на 8 и 9 февруари (събота и неделя).