Модена на 1/4-финали на Купата на ЦЕВ

12-02-2020 23:12 | Малинка Димитрова

Волейболистите на Лео Шус (Модена) се класираха на 1/4-финали на втория по сила евротурнир - Купата на ЦЕВ. Воденият от Андреа Джани тим се наложи като гост над чешкия ВК Острава с 3:1 (25:19, 25:20, 23:25, 25:9) във втория 1/8-финален мач на надпреварата, изигран в Спортна зала "Сареза".

Модена ще се изправи срещу френския Аячо. Отборът записа победа с 3:1 гейма и поражение с 2:3 гейма и общ резултат 5:4 срещу Младост (Бръчко).

Най-резултатен бе Луис Естрада с 19 точки (2 аса, 3 блокади). 13 точки добави Джулио Пинали (1 блокада). По 11 точки реализираха Елиа Боси (2 аса, 2 блокади) и Денис Калиберда (2 аса, 1 блокада). За Острава Давид Янку се отчете с 13 точки (2 аса, 1 блокада), Якуб Ихнат приключи с 12 точки (1 ас, 1 блокада)