Пирин надви ЦСКА в петгеймова битка в София

15-02-2020 20:45 | BGvolleyball.com

Пирин (Разлог) победи като гост ЦСКА с 3:2 (25:22, 23:25, 18:25, 25:22, 15:10) в среща от 16-и кръг на волейболната Суперлига при мъжете. Мачът се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

Двубоят беше много оспорван и равностоен, изпълнен с обрати и емоции. Пирин взе първата част, ЦСКА догони съперника и игра по-добре в третата част, за да поведе. Тимът от Разлог изравни и прати мача в тайбрек. В края на последната решителна част гостите бяха по-стабилни и взеха победата.

Най-резултатен в мача бе диагоналът на ЦСКА Димитър Димитров с 30 точки (3 аса, 5 блокади). Мартин Павлов завърши с 18 точки (1 ас, 3 блокади), Георги Татаров записа 17 (1 ас, 1 блокада), а Христо Цветанов отбеляза 15 (4 блокади) за "червените".

За Пирин Йордан Желязков направи 21 точки (2 аса, 3 блокади), Костадин Гаджанов реализира 19 точки (2 аса, 8 блокади), а Благовест Катранджиев добави 15 точки (1 блокада) за победата.

Двата тима са съседи в класирането. Пирин е на седма позиция, ЦСКА - на осма.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Монтана, а Пирин играе със Славия в София.