Шампионите прегазиха морето

Снимка: Архив.
15-02-2020 19:43 | Малинка Димитрова

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигнаха 14-а победа в Суперлигата, след като надиграха категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:21) в двубой от 16-и кръг, изигран в зала "Младост".

Бургазлии продължават да са водачи в класирането с 42 точки (14 успеха, 2 загуби), "моряците" са десети с 9 точки (4 победи, 12 поражения).

Домакините диктуваха положението на терена през целия първи гейм и поведоха без проблем. Във втората част играта бе равностойна до шестата точка, след което варненци поведоха за кратко, но съперникът изравни и обърна в своя полза. В следващите минути шампионите продължиха да доминират и увеличиха аванса си.

Третата част протече идентично на първата и момчетата на Николай Желязков се поздравиха с чист успех.

Най-резултатен бе Денис Карягин с 15 точки (1 ас, 3 блокади), по 9 точки реализираха Петър Христов (1 ас, 1 блокада) и Георги Петров (1 ас). За съперника Явор Генов приключи с 14 точки, Николай Колев се отчете с 10 точки (2 аса, 3 блокади)

В следващия кръг Нефтохимик се изправя срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница) като гост, Черно море играе срещу Дунав (Русе). Мачовете са на 20 и 21 февруари (четвъртък и петък).