Дербита от Суперлигата и НВЛ-жени и още два мача

Снимка: Архив.
21-02-2020 10:00 | BGvolleyball.com

Четири срещи от волейболната програма предстоят днес (21 февруари). Ще се изиграят два мача от 17-и кръг на Суперлигата, както и два двубоя от 11-и кръг на НВЛ-жени.

Първи на терена излизат волейболистките на Славия и Казанлък Волей. Мачът започва в 15:00 ч. в зала "Панайот Пондалов".

"Белите" са на седмото място в таблицата с 10 точки (3 успеха, 12 поражения), "розите" са шести с 16 точки (6 победи, 9 загуби). Евентуална победа на момичетата на Борислав Крачанов би им помогнала да се изкачат позиция нагоре. Успех на домакините пък ще бъде реванш за поражението от четвърти кръг с 2:3 гейма.

В 17:00 ч. шпаги кръстосват Левски и Марица в зала "Сиконко". Шампионът и вицешампионът в първенството се срещат за втори път този сезон, като в първия мач помежду им "жълто-сините" победиха с 3:0 гейма.

Двата тима заемат първата и втората позиция в класирането, съответно с 45 (15 победи) и 33 точки (11 успеха, 2 загуби).

Час по-късно започват битките при мъжете. Съставът на Славия приема Пирин (Разлог) във втория двубой от кръга. Момчетата на Северин Димитров са на последната 12-а позиция с 2 точки (1 победа, 15 загуби), тимът от Югозапада е седми с 22 точки и баланс 7:9.

В предходния кръг волейболистите на Мирослав Живков постигнаха трудна победа над домакина ЦСКА с 3:2 гейма.

Дербито на кръга ще е между отборите на Хебър (Пазарджик) и Добруджа 07 (Добрич). Срещата в зала "Васил Левски" в Пазарджик е особено важна и за домакините, и за гостите, тъй като заемат съседни позиции в таблицата - с едва две точки разлика. Успех за "тигрите" ще затвърди позициите им, евентуален такъв за играчите на Петър Шопов пък ще доведе до разместване в класирането.

Какво ще се случи, ще разберем след няколко часа. Сблъсъкът е телевизионен, като ще се излъчва пряко по Диема Спорт 2 от 18:30 ч.