Казанлък надделя над Славия след двучасова битка

Снимка: Архив.
21-02-2020 17:46 | Малинка Димитрова

Волейболистките на Казанлък Волей записаха седма победа в НВЛ-жени, след като надделяха драматично като гости над Славия с 3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 26:28, 15:9) в мач от 11-и кръг, изигран в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

"Розите" заемат петата позиция с 18 точки (7 успеха, 9 поражения), "белите" са седми с 11 точки (3 победи, 13 загуби)

В първата част ролите се разменяха - повеждаше ту единият, ту другият отбор. В крайна сметка славистките успяха да наложат волята си и да излязат напред. Във втория гейм играта започна равностойно, след средата обаче казанлъчанки набраха инерция и взеха инициативата. Възходящата им линия продължи и впоследствие и гостенките оформиха аванс от 2:1 гейма.

Решителната четвърта част започна под диктовката на момичетата на Борислав Крачанов, но съперникът успя да изравни и да вкара интрига. Столичният тим успя да поведе, като запази предимството почти до края, когато играта бе точка за точка. Казанлъшките състезателки дори имаха един мачбол, но не успяха да го отразят. Така срещата влезе в тайбрек.

Там доминацията на "розите" бе пълна и те се поздравиха с успеха след 15:9 и крайното 3:2 гейма.