Пирин с категорична победа над Славия

Снимка: Архив.
21-02-2020 19:50 | Малинка Димитрова

Тимът на Пирин (Разлог) постигна трета поредна и общо осма победа в Суперлигата, след като надигра като гост Славия с 3:0 (25:10, 25:19, 25:21) в мач от 17-и кръг, изигран в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

Волейболистите на Мирослав Живков се изкачиха на шестата позиция във временното класиране с 25 точки (8 успеха, 9 загуби). "Белите" са 12-и с 2 точки (1 победа, 16 поражения)

В първите две части състезателите от Разлог изцяло диктуваха положението на терена и лесно поведоха с 2:0 гейма. Третият гейм тръгна с преднина за домакините, след което играта продължи точка за точка. След 11-та точка Пирин отново пое инициативата и записа чист успех.

В следващия кръг играчите от Югозапада се изправят срещу Черно море (Варна), а Славия гостува на ЦСКА. Двубоите са на 28 февруари (петък).