Три сблъсъка от Суперлигата в съботния ден

Снимка: Архив.
22-02-2020 10:30 | BGvolleyball.com

Три двубоя предлага волейболната програма днес (22 февруари). Ще се изиграят три сблъсъка от 17-и кръг на Суперлигата, като първият от тях започва в 17:00 ч.

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) приемат шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) в домакински мач. Дупничани са пети в класирането с 28 точки (9 успеха, 7 загуби), бургазлии са лидери с 42 точки (14 победи, 2 поражения).

На домашен терен играчите на Виктор Карагьозов ще търсят реванш за загубата от шести кръг с 1:3 гейма, и ще се опитат да се завърнат на победния път след последните две поражения. Срещу Арда тимът бе без основното си либеро Владислав Иванов.

Нефтохимик има серия от седем поредни успеха, последният от които бе срещу Черно море (Варна) с 3:0 гейма.

Половин час по-късно стартира двубоят между Левски София и Арда (Кърджали). В зала "Универсиада" "сините" ще търсят задължителен успех срещу кърджалийци, които записаха три поредни победи. Волейболистите на Андрей Жеков инкасираха четири поредни загуби в предходните кръгове.

Левски има в актива си 22 точки (8 победи, 8 загуби), състезателите от родопския град са 11-и с 13 точки (4 успеха, 12 поражения).

В 18:30 ч. стартира битката между Монтана и ЦСКА. Момчетата на Даниел Пеев продължават убедителното си представяне в Суперлигата, като преди кръг подчиниха носителя на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) с 3:2 гейма, а в предходния мач бе категоричен срещу Левски.

Играчите от Северозапада са четвърти с 36 точки и баланс 12:4, "червените" са осми с 21 точки (6 победи, 10 загуби). В първия мач за сезона между двата тима (в шести кръг) Монтана спечели с 3:0 гейма.