Теодор Салпаров спечели българското дерби с Тодор Скримов в Русия

22-02-2020 17:53 | BGvolleyball.com

Бившето либеро Теодор Салпаров и тимът на Газпром-Югра (Сургут) записаха шеста победа в руската Суперлига. Волейболистите на Рафаел Хабибулин се наложиха над Енисей (Красноярск) с Тодор Скримов в състава с 3:1 (25:21, 26:24, 28:30, 25:17) в мач от 19-и кръг, изигран в Красноярск.

Газпром е на 11-а позиция със 17 точки (6 победи, 10 поражения), Енисей е седми с 26 точки (8 успеха, 9 загуби)

Теди Салпаров бе титуляр и приключи двубоя с 50% позитивно и 36% перфектно посрещане. Най-резултатен бе Мачией Мадей със страхотните 30 точки (3 блокади). Денис Черейский се отчете с 15 точки (2 аса, 3 блокади). За съперника Тодор Скримов бе на терена в първите три части, след което се появи в игра за кратко в четвъртия гейм и завърши със 7 точки (1 ас). Бившият волейболист на Монтана Кирил Клец се разписа с 22 точки (2 аса, 1 блокада), Ян Ерещенко добави 12 точки (3 аса)

В следващия кръг тимът от Сургут среща водения от бившия национален селекционер Камило Плачи Факел (Новий Уренгой). Енисей играе срещу Зенит (Санкт Петербург). Срещите са на 29 февруари (събота).